da Bologna Giovanni (1529 - 1608) Únos Sabinek,
Pořadové číslo: 19
porcelán
v. 57 cm
Značeno:
značeno: 3692 a nečitelná značka
Zmenšená porcelánová verze vrcholného díla Giovanniho da Bologna z přelomu 19. a 20. století. Originální mramorový Únos Sabinek je umístěný ve Florencii v Loggia dei Lanzi.
Vyvolávací cena: 45.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 45.000 Kč
Italský sochař vlámského původu, považován za jednoho z nejvýznamnějších manýristických sochařů. Vyučil se v sochařské dílně Jeana Dubroeuqa, později vystudoval i antické sochařství v Římě, kde žil v letech 1555-1557. Jeho tématem byly především akty, zabýval se jezdeckými sochami. Většinu svého života prožil ve Florencii.