Hodonský František (1945 - ) Kraj lesa, 1981
Pořadové číslo: 65
olej, plátno
80 x 100 cm
Značeno:
značeno vlevo dole: Hodonský 81
Vystaveno: 2000 Oblastní galerie Liberec; Horácká galerie Nové Město na Moravě; 2001 Západočeská galerie Plzeň; 2010 Galerie Dolmen - Praha
Dílo uvedeno v autorově monografii.

Znamenité dílo galerijní hodnoty, sběratelsky vzácné, z nejlepšího období tohoto vynikajícího krajináře, který své dílo posunul až k abstraktní krajině. Obraz byl součástí rozsáhlé sbírky v Praze.
Vyvolávací cena: 70.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 70.000 Kč
Malíř, grafik a pedagog. Studium na SUPŠ v Uherském Hradišti a na pražské AVU (prof. František Jiroudek). V letech 1990 - 1997 profesorem na AVU v Praze, vedoucí ateliéru krajinářské a figurální malby, 1998 – 2012 profesorem na Akademii umění v Banské Bystrici, vedoucí ateliéru současné malby. Od roku 2014 profesorem na Art Design Institutu Praha, ateliér grafika. Samostatně vystavuje od roku 1976, uspořádal na sto autorských výstav. Je zastoupen v NG, GHMP a v mnohých oblastních galeriích: např. Pardubice, Liberec, Karlovy Vary, Hradec Králové, Hodonín, Roudnice n.L., Litoměřice, atd. a v soukromých sbírkách. V roce 2010 obdržel Cenu Vl. Boudníka za grafické dílo a Cenu Společnosti pro vědu a umění Praha, dále několik cen SČUG Hollar. Členem Umělecké besedy od roku 1992, SČUG Hollar od roku 1996. Zabývá se malbou, grafikou a plastikou, především s krajinářskou tématikou v lužním prostoru.