Klápště Jaroslav (1923 - 1999) Motiv z Trutnova,
Pořadové číslo: 114
olej, plátno
69,5 x 99,5 cm
Značeno:
značeno vlevo dole: Klápště
na rubu pozůstalostní razítko
Vyvolávací cena: 60.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 60.000 Kč
Studium na UMPRUM v Praze u prof. Tichého a Filly. Patřil k Fillovým nejmladším žákům, a právě vliv Emila Filly je patrný prakticky v celé jeho tvorbě. Klápště si vytvořil charakteristicky malířský rukopis. Nejčastěji se ve svém díle věnuje krajinomalbě, hlavně motivům z Podkrkonoší, a také starého severočeského Mostu. Na jeho zátiších se objevují předměty každodenní potřeby. Dále se věnoval grafice a ke konci tvůrčího období i kolážím. V posledních letech se zvedl zájem o jeho dílo.