Svoboda Josef (1901 - 1945) Rybáři,
Pořadové číslo: 260
olej, plátno
89,5 x 89 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: Jos. Svoboda
Vyvolávací cena: 50.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 50.000 Kč
Jeden z našich nejvýznamnějších malířů marín, krajinář a figuralista, který studoval hlavně v zahraničí, kde také trávil delší dobu svého života, zejména ve Francii. Nenapodobitelným způsobem zachycoval život na moři a pobřeží. Mistrně uměl malovat vodní plochy, stejně tak jako krajiny. Tím, že léta žil v zahraničí se i jeho obrazy často objevují na trhu v západní Evropě.