Barnet Josef Václav (1907 - 1990) Čekání (Slunečnice), 1960
Pořadové číslo: 8
olej, plátno
92,5 x 127,5 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: J.B. Barnet 579/1960
na rubu: J.V. Barnet, Čekání (Slunečnice) No.579 1960 a číslo 58.
Vyvolávací cena: 55.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 55.000 Kč
Vlastním jménem Josef Směšný , umělecké jméno Barnet začal používat až v roce 1959. Studium na pražské AVU v letech 1927-1934 u prof. Loukoty, Obrovského a Švabinského. Pobyt na studiích (1937-1940) na École Nationale Supérieure des Beaux-Arts a na École du Louvre, ho zásadně ovlivnil pro celou další uměleckou tvorbu. Ještě před válkou uspořádal tři samostatné výstavy v Paříži a dvě v Praze, po válce vystavoval samostatně v rodném Bludově (1958) v roce 1986 v Praze . Posléze ještě posmrtné výstavy v roce 1993 v Praze a v roce 1994 v Bludově . Jeho díla jsou zastoupena jak v české Národní galerii, tak i v pařížské Cité Universitaire.