Ehrlich Ladislav (1886 - 1965) Lipnice u Světlé nad Sázavou,
Pořadové číslo: 39
olej, plátno
70 x 100 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: Ehrlich
na rubu: Lipnice u Světlé nad Sázavou
Vyvolávací cena: 15.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 15.000 Kč
Studium architektury na ČVUT v Praze a malířství v soukromé škole F. Engelmüllera a poté u A. Hansena v Dubrovníku. Podnikal řadu zahraničních studijních cest. V roce 1928 a 1930 vystavoval v Topičově Salonu v Praze, v roce 1934, 1941 a 1946 v Rubešově galerii. Zároveň se zúčastnil členských výstav SVU Myslbek. Po druhé světové válce spolupracoval s karlovarskými porcelánkami, kde navrhoval dekory na jejich výrobky. Ve své tvorbě se věnoval především krajinomalbě a zátiším.