Trefil Václav (1906 - 1989) Staroměstské náměstí, (1945)
Pořadové číslo: 282
olej, malířská lepenka
14,5 x 23,5 cm
Značeno:
značeno vlevo dole: V.Trefil
Vyvolávací cena: 4.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 4.000 Kč
Malíř, grafik, ilustrátor, typograf a pedagog. Studoval na pražské Akademii výtvarných umění u prof. Nejedlého. Podnikl řadu studijních cest do Francie, Itálie, Německa a na Korsiku. Maloval krajiny, portréty i zátiší, zabýval se figurální malbou . Členem ČFVU, Syndikátu výtvarníků československých a SVU Aleš.