Holub Josef (1870 - 1957) Podvečer, 1927
Pořadové číslo: 69
olej, lepenka
19 x 25 cm
Značeno:
značeno vlevo dole: J.Holub 1927

Konzultováno s PhDr. Mgr. M. Zachařem.
Vyvolávací cena: 28.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 28.000 Kč
V letech 1890 - 1894 studium na pražské Akademie u profesora Julia Mařáka. Během studia získal Purmannovo a Hlávkovo stipendium, za které se vypravil na cesty do Dalmácie, Černé Hory. Dále studoval v galeriích v Rakousku a Německu, obdržel státní stipendium od ministerstva školství ve Vídni. Náměty ke svým obrazům čerpal zejména v krajině z Povltaví a Podřipska. Vystavoval v Praze v Mánesu, v Pardubicích, Lounech, Brně, Plzni, Londýně. Samostatně vystavuje r. 1897 ve Slaném (75 prací), Chrudimi, Kralupech (r. 1932 , přes 70 prací), v Poličce. Velký ohlas zaznamenala výstava pořádaná k jeho 75. narozeninám v říjnu 1945 ve Slaném (46 obrazů).