Souček Karel (1915 - 1982) Pasáž, 1972
Pořadové číslo:
olej, lepenka
48 x 71 cm
Značeno:
značeno vlevo dole: K.Souček 72
Vyvolávací cena: 60.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 60.000 Kč
Studoval u prof. Boudy (Umprum), akademii u prof. W. Nowaka a J. Obrovského. Byl zakládajícím členem skupiny 42, členem Mánesa a Tvůrčí skupiny Říjen. V období socialismu se mu dařilo občas vystavovat (úspěšně) i v zahraničí, za tvorbu pro čs. pavilon na Expo 58 v Bruselu obdržel zlatou medaili a v roce 1961 Národní cenu Guggenheimovy nadace. Jeho díla jsou pevnou součástí sbírek našich největších galerií, zastoupen je i ve významných zahraničních institucích, stejně jako v každé významnější soukromé sbírce moderního umění.