Černotová Lenka (1985 - ) Vlci mají oběd, (2018)
Pořadové číslo: 15
olej, plátno
35 x 30 cm
Značeno:
značeno na rubu: Černota
Vyvolávací cena: 18.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 18.000 Kč
Malířka, kreslířka, restaurátorka. Vystudovala AVU v Praze Ateliér grafiky II. Prof. Vladimíra Kokolii a Šárky Trčkové (2011-2015). Absolvovala inženýrské a doktorské studium na VŠB-TU Ostrava, obor Zpracování a zneškodňování odpadů (2008-2014). Během studia patentovala vlastní pigment, který využívá ve své tvorbě. Studovala rovněž na Akademii výtvarných umění v Krakově, interdisciplinární Ateliér Prof. Zbigniewa Bajka (2009-2011). Na Univerzitě Pardubice absolvovala Fakultu restaurování v Litomyšli, Ateliér nástěnné malby a sgrafita (2004-2008). Vystavovala v Čechách (Praha – Veletržní palác, Novoměstská radnice, Galerie Havelka, Brno – Adam Gallery, Trutnov – Galerie Uffo, Kroměříž - Orlovna), autorská výstava v Galerii Kabinet T ve Zlíně(2016). Obdržela ateliérovou cenu Prof. Vladimíra Kokolii. Hlavním motivem tvorby jsou vlci.