Hudeček Antonín (1872 - 1941) Krajina, (kolem r. 1918)
Pořadové číslo: 47
olej, plátno
100 x 130 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: A Hudeček
Vyvolávací cena: 100.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 100.000 Kč
Významný malíř počátku a prvních dekád 20. století. Původně studoval u prof. Pirnera a Brožíka a tvořil zejména figurálně (ještě se zdokonalil u figuralisty Seitze v Mnichově). Nakonec se přidal ke skupině krajinářů prof. Mařáka na Okoři. Vůdčí osobnost zde byl Antonín Slavíček. Hudeček cestuje s Janem Preislerem v r. 1902 do Itálie, cesta má na jeho tvorbu vliv, ještě větší však měla cesta r. 1909 na Sicílii, kde zdokonalil malbu krajiny i moře. V letech 1914-16 maloval převážně krajiny (Rakousko a Německo). Ve 20. letech maloval v Tatrách a v roce 1927 si kupuje v Častolovicích vilu se zahradou a každoročně zachycuje v obrazech přírodu, zahrady a květiny v okolí svého domu. Jeho díla byla již za autorova života součástí veřejnoprávních i soukromých významných sbírek.