Jiroudek František (1914 - 1991) Blaník, 1953
Pořadové číslo: 63
olej, plátno
75 x 130 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: Jiroudek 53,
Vystaveno: 2014 Galerie u sv. Jakuba Nový Bydžov
Vyvolávací cena: 35.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 35.000 Kč
Žák Nowaka na Akademii výtvarných umění. Člen skupiny "7 v říjnu", výstavy se skupinou ve spolku S.V.U. Mánes, v Topičově salonu, v zahraničí. První samostatná výstava 1939. Úspěšně vystavoval r. 1940 Mladí v Mansardě Melantricha, Konfrontace II v Topičově Salonu (1945), Art tsechoslovaque 1946 v Paříži, Bruselu, Londýně. Od. r. 1961 profesorem AVU v Praze.