Kaláb František (1908 - 1950) Portrét,
Pořadové číslo: 61
olej, lepenka
38 x 30 cm
Značeno:
značeno vlevo dole: Kaláb
na rubu pozůstalostní razítko
Vyvolávací cena: 18.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 18.000 Kč
Malíř, výtvarník, grafik, typograf, scénograf a sochař. Po studiu na Umělecko průmyslové škole (prof. Benda) studuje na Akademii (Prof. Nejedlý), poté v Paříži, kde se stýká s Fr. Kupkou. Cestoval po Francii, Itálii a Španělsku. v letech1937-38 navrhoval textil pro továrnu Aka v Brně. Názorově se ztotožnil se Skupinou 42. První souborná výstavu měl r. 1934 v Brně.