Blažíček Oldřich (1887 - 1953) Kytice, 1937
Pořadové číslo: 5
olej, plátno na lepence
35 x 34 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: O.Blažíček 37
Vyvolávací cena: 60.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 60.000 Kč
Autor studoval u prof. Dítěte a Maška na UMPRUM a na AVU u prof. Schwaigra, vykonal studijní cesty po Dalmácii a severní Itálii. Maluje především chrámové interiéry, krajiny a zátiší. Jeho krajiny vznikají především v jeho rodném Novoměstsku a v moravském Valašsku. Opět cestuje do Dalmácie a Itálie, odtud vnikají jeho obrazy s tamními motivy. Dále podniká cesty po Francii, Holandsku, Belgii a Bulharsku. V letech 1927 - 48 působí jako profesor malby na pražské ČVUT. Vystavoval od r. 1910, již na Podzimní výstavě 1912 s J.U.V. v Obecním domě vystavil soubor 39 obrazů, v r. 1913 na Štramberku (spolu s Lolkem, Obrovským , Štursou) soubor 49 obrazů. Obesílal výstavy doma a v zahraničí, nejvýznačnějších ocenění dosáhly jeho obrazy na výstavě v Paříži (1921) a na mezinárodních výstavách Carnegiho institutu ve Spojených státech. Jeho obrazy jsou zastoupeny ve význačných sbírkách umění.