Líbal František (1896 - 1974) Lužnice, 1935
Pořadové číslo: 95
olej, plátno
62 x 75 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: Fr. Líbal 1935
na rubu autorsky: Fr. Líbal. Lužnice a číslo 3519
Vyvolávací cena: 28.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 28.000 Kč
Studium na pražské Akademii u prof. Bukovace a Pirnera, dále studium v Mnichově, Drážďanech a Frankfurtu n.M. . V letech 1925-26 žije a maluje v Paříži. Věnuje se malbě katedrál v Itálii a Francii. Po návratu do vlasti maluje zejména zimní motivy z Krkonoš, Tater, Šumavy, Beskyd, Valašska, jakož i krajinu, a především rybníky Jižních Čech.