Honsa Jan (1876 - 1937) Zahrada,
Pořadové číslo: 48
akvarel, karton
s.p. 22 x 31,5 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: J.Honsa
Vyvolávací cena: 7.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 7.000 Kč
Žák prof. J. Mařáka, stipendista České akademie, držitel Turkovy ceny, člen Hagenbundu. Již v r. 1929 zakoupilo Ministerstvo školství pro Státní galerii jeho díla. Uměl v krajinomalbě vystihnout náladu a charakteristické rysy zobrazeného tématu, často právě různých druhů lesa, propojení krajiny s obydlími a dokreslení daného tématu mračny nebo oblohou.