Dupont Jacques (1909 - 1978) Propast,
Pořadové číslo: 20
olej, plátno
65 x 81 cm
Značeno:
značeno vlevo dole: Dupont
na rubu štítek a razítko Galerie Kahn, Strassbourg
Vyvolávací cena: 19.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 19.000 Kč
Francouzský malíř, ilustrátor a scénograf. Často vystavoval jak kolektivně, tak i samostatně, první samostatnou výstavu uspořádal již v roce 1933 v Paříži. Ve svých dílech zobrazuje především imaginární krajinu, rostliny, tváře, obzvláště v černých, hnědých, šedých a modrých tónech. Navrhl řadu divadelních scén a kostýmů.