Daněk - Sedláček František (1892 - 1974) Zima v Radlicích, 1927
Pořadové číslo: 12
olej, lepenka
35 x 43,5 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: Daněk-Sedláček 1927 Radlice

Velmi zdařilá pragensie od autora, u kterého jsou témata mimo krásnou krajinu Vysočiny spíše výjimkou.
Vyvolávací cena: 9.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 9.000 Kč
Malíř krajinář. V roce 1912 začal studovat na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, jeho studia přerušila I. světová válka, po jejím skončení se na UMPRUM vrátil a po dvou letech přešel na Akademii výtvarného umění, kde studoval u prof. Nechleby. Po ukončení studia hodně cestoval, oblíbenými místy jeho cest byla Podkarpatská Rus, Valašsko a Slovácko. Počátkem 20. let přichází na Vysočinu, zejména do Kamenice nad Lipou, kterou si velmi zamiloval a namaloval zde řadu obrazů. Jako krajinář navazuje na starší generace, s oblibou maluje průhledy lesem, výhledy do krajiny a lesní interiéry. Vystavuje samostatně od r. 1925 (Topičův salon).