Desnoyer Francois (1894 - 1972) Pohled na město, (30.léta)
Pořadové číslo: 19
olej, plátno na lepence
26,5 x 33 cm
Značeno:
Nabízené dílo pochází z rodiny, u které umělec bydlel během svého pobytu v Československu.
Vyvolávací cena: 10.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 10.000 Kč
Malíř a sochař, ve svém díle se pokoušel spojit prvky fauvismu a kubismu. Po studiu na Ecole des Arts Décoratifs v Paříži pravidelně vystavoval své obrazy v salónu Nezávislých. Po roce 1932 pobýval se svou manželkou v Československu, zde namaloval řadu portrétů a krajin, na kterých je patrný Gauginův vliv. V roce 1939 obdržel Grand Prix de la Peinture Contemporaine (Velkou cenu za současné malířství).