Desnoyer Francois (1894 - 1972) Z Itálie, (30. léta)
Pořadové číslo: 21
olej, mal. lepenka
26 x 34,5 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: Francois Desnoyer
vlevo dole: Florence Italie

Nabízené dílo pochází z rodiny u které umělec bydlel během svého pobytu v Československu.
Vyvolávací cena: 10.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 10.000 Kč
Malíř a sochař, ve svém díle se pokoušel spojit prvky fauvismu a kubismu. Po studiu na Ecole des Arts Décoratifs v Paříži pravidelně vystavoval své obrazy v salónu Nezávislých. Po roce 1932 pobýval se svou manželkou v Československu, zde namaloval řadu portrétů a krajin, na kterých je patrný Gauginův vliv. V roce 1939 obdržel Grand Prix de la Peinture Contemporaine (Velkou cenu za současné malířství).