Adámek Rudolf (1882 - 1953) Krajina s cestou, 1924
Pořadové číslo: 3
olej, plátno
70 x 94,5 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: R.Adámek 24
Vyvolávací cena: 24.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 24.000 Kč
Malíř a grafik, studoval na Akademii v.u. v Praze u prof. Ženíška. V roce 1921 obdržel Turkovu cenu, v letech 1925-30 podnikl studijní cesty do Itálie, v roce 1931 do Paříže. Byl členem výtvarného a uměleckého sdružení symbolistů Sursum a SVU Myslbek. Maloval především krajinu, dále tvořil litografie, ex libris, ilustroval pohádky a knihy pro mládež. Jeho díla jsou na trhu poměrně vzácná, jelikož většina jeho obrazů není k dohledání a mnoho děl je v soukromých sbírkách.